Rapsodi Exclusive Band

1997 yılından bu yana Doğan Kospançalı önderliğinde yurt içi ve yurt dışı pek çok konser ve sahne programları gerçekleştiren Rapsodi Exclusive Band, yedi kişilik bir kadroya sahiptir. Davul, gitar, bas gitar, vurmalı çalgılar, klavyeli çalgılar, flüt ve alto saksafondan oluşan enstrüman kadrosunun yanı sıra grupta bir erkek, bir de bayan solist bulunmaktadır.

Çeşitli organizasyonların hacmine ve taleplere bağlı olarak, orkestra ve solist kadrosu 22 kişiye kadar çıkabilmekte, müzik tarzı ve şov içeriği isteğe bağlı şekilde düzenlenebilmektedir.

İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Türkçe eserlerden oluşan zengin repertuarıyla birçok farklı müzik tarzını sahnede sergileyebilme kabiliyetine sahip olan grubun önemli özelliklerinden biri de her şeyi canlı icra etmesidir.

Özellikle solistlerinin yabancı dil konusundaki donanımları sayesinde, seslendirdikleri parçalar, yerli ve yabancı konuklar tarafından takdirle karşılanmakta, bu özellik sahne-dinleyici iletişiminde de önemli rol oynamaktadır.

Grubumuz, programlarını birer saatlik iki set olarak sunmaktadır. Organizasyonun içeriği ve tarzına göre farklı set düzenlemeleri de mümkündür. Repertuar, içerik olarak ülkemiz ve dünya müziklerinin seçkin örneklerinden, geçmişten günümüze, kalite standardı yüksek parçalardan oluşmaktadır.