Okotango Quartet

Özdener Koyutürk Tango Orkestrası yeniden yapılanma sonrasında, Türkiye’deki ilk ve tek Tipica Tango Quartet olarak ismini de değiştirerek OKOTANGO QUARTET adını aldı. Grubun ensturman türündeki değişiklik repertuarına da yansıdı. Değişim öncesi çalınan tüm parçaların düzenlemeleri Özdener KOYUTÜRK tarafından Tipica Tango Quartet’e uyarlandı. Her geçen gün artarak günümüzde yaklaşık 300 parçaya ulaşan bu zengin repertuar, dans edilebilirliği yüksek Arjantin Tangoları, Valscitolar ve Milongaların yanısıra sevilmiş ve seçilmiş Türk Tangolarından da örneklere sahiptir.

OKOTANGO QUARTET’in düzenlemelerinin büyük kısmı Özdener KOYUTÜRK tarafından yapılmaktadır. Ancak grup; Julian HASSE, Julian GRACIANO, Norberto VOGEL, Leo SUJOTOVICH gibi Arjantinli önemli müzisyenlerin OKOTANGO QUARTET için yaptıkları özgün düzenlemeleri de çalmaktadır.

2001 yılından beri OKOTANGO QUARTET; Türkiye’de ve Orta Avrupa’da düzenli olarak milonga gecelerinde, festivallerde ve konserlerde çalmakta ayrıca pekçok solis ve tango danscısına’da eşlik etmektedir.

OKOTANGO QUARTET; Özdener KOYUTÜRK, (Orkestra Şefi, Piyanist ve aranjör), Gustavo BATTİSTESSA (Bandoneon), Aydan TUNALI (Keman) ve Selahattin YAZICIOĞLU (Kontrbas) ‘dan oluşmaktadır.